CRÉMANT DE LOIRE BRUT ÚDOLÍ LOIRY DE CHANCENY

Kód: 4596
434 Kč
Skladem

De Chanceny

Crémant de Loire Brut 

Údolí Loiry (Loire Valley), Crémant de Loire AOC

Chenin blanc - Chardonnay - Cabernet franc

1* Guide Hachette

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hrozny našeho De Chanceny cuvée; ročníkové, pečlivě ručně vybrané, pocházejí z vybraných křídových, pěnovcových půd s břidlicovým podložím. Půda se nachází okolo obcí Montreuil Bellay a Brossay na jihu města Saumur. Díky jemné směsi tvořené těmito třemi odrůdami a opatrnému stárnutí v našich chodbách z křídy a tufu oplývá víno svěžestí a finesou.

Odrůdy révy : Chenin blanc, Chardonnay, Cabernet franc.

Ruční sběr. Po jemném lisování následuje studená fermentace (18°C), díky níž se zachová aroma. Sekundární fermentace probíhá v lahvích, a to dle ‘tradiční metody’ a po výběru těch nejlepších vinných šťáv. Před degorzáží se lahve skladují 18 až 24 měsíců na lamelách v našich sklepích z tufu. Díky tomu vznikne nesrovnatelná bublinková finesa.

Bledě žlutá barva. Jemné a přetrvávající bublinky. Svěžest a finesa. Temperamentní atak s obalenou strukturou rozvíjející se ve finese. Krásná aromatická vytrvalost v ústech s tóny čerstvého ovoce (hruška, broskev).

Vychutnávejte chlazené (8-10°C), jako aperitiv nebo jako společník při jakémkoli požitku (švýcarský sýr gruyère, krevety na kari , rebarborový tart,. . . ).

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 23.4.2023
výborné, lahodné a proti šampaňskému za super cenu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: