CHÂTEAU LALANDE, SAINT JULIEN AOC 1,5L

Kód: 6115
2 240 Kč
Skladem

Francouzské víno Château Lalande je červené víno s mnohovrstevnatou aromatickou složkou. Toto suché víno nese krásné tóny květů, ovoce a ohořelého dřeva.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Červené víno Château Lalande v magnum láhvi s objemem 1,5 l pochází z apelace Saint Julien ve vinařské oblasti Bordeaux [bordó] a je vyrobené v odrůdovém poměru 50 % odrůdy Cabernet Sauvignon, 47 % odrůdy Merlot a 3 % odrůdy Cabernet Franc. Tato magnum láhev je vhodná jako dárek, nebo doprovod Vašeho degustačního menu. Macerace probíhají 21 dní. Pro zrání jsou použité barrikové sudy, kde víno zraje 12 měsíců. Sudy jsou měněny vždy po 3 letech. Tudíž 30 % je vždy zastoupeno podílem nových sudů.

Víno má rubínovou barvu, která postupně přechází v barvu granátu s cihlovými odlesky. Vůně je zprvu zastřená a začne se rozvíjet až po 15–20 minutách. Ve společnosti Dobrá vína rozpoznáváme první tóny inklinující spíše ke květům tmavých květin, následují tóny sušených borůvek a pak se rozvine pravá typická tónina ohořelého dřeva a popelu, která nepochází ze zrání vína v sudu. Vinná réva jí čerpá skrze kořenový systém z podloží vinic. Následují tóny čerstvě kutého železa a černé čokolády. Chuť je suchá s plnými taniny a dynamickými kyselinami.

Toto červené víno se dokonale snoubí s masovými pokrmy. Servírujte pečené tmavé maso v omáčkách, nebo marinované steaky na grilu a speciality ze zvěřiny. Při přípravě pokrmů používejte zauzenou sůl, čerstvé bylinky a výrazné koření.

Ideální teplota pro servis tohoto červeného vína je 15–16 °C. Vhodnou sklenicí je větší kalich s dostatečnou oxidační plochou. Víno doporučujeme před servisem dekantovat v karafě, nebo nechat delší čas nadýchnout v otevřené láhvi.

Červené víno Château Lalande z apelace Saint Julien můžete archivovat až 8–13 let ve Vašem sklepě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: