Ochutnejte vyhlášenou lahůdku francouzské kuchyně - šnečí maso. Předvaření šneci a další výrobky ze šnečího masa dovezené přímo z Francie na váš stůl.

 

Ochutnávka šnečího masa zní pro našince pořád trochu exoticky. Ale není důvod se strachovat. I když my hlemýždě známe především jako zahradní škůdce, své místo si v kuchařkách a srdcích strávníků získali už ve starověkém Římě. Mezi poklady francouzské gastronomie se pak zařadili šneci v 19. století díky receptům věhlasného a mezinárodně uznávaného kuchaře Antonína Carêmeho.

 

Šnečí maso patří mezi 7 nejoceňovanějších francouzských potravin, společně třeba se sýry, foie gras nebo vínem. Při typické přípravě se šnečí maso vyjme z ulit, upeče se s máslem, vínem nebo vývarem a dochutí bylinkami. Následně se vrací do ulit a i s nimi se servíruje jako předkrm.

 

V naší nabídce najdete hotové hlemýždí maso zbavené ulit, kterým snadno ohromíte své hosty, i když se šneky nemáte žádnou zkušenost. Doporučujeme servírovat na párátku jako jednohubku před hlavním jídlem. Kromě samotného šnečího masa můžete ochutnat i šnečí paštiku nebo další speciality z tohoto jemného, na proteiny bohatého masa.

Nejprodávanější

sněci paštika
155 Kč

Šnečí paštika - Créme d´escargots 100g Výtečná šnečí paštika pro milovníky této francouzské speciality i pro ty, kteří se chystají šnečí maso okusit poprvé. Šnečí maso patří mezi 7 nejoceňovanějších delikates francouzské kuchyně společně třeba s žabími stehýnky nebo foie gras . V této paštice je šnečí maso (48 % obsahu) jemně dochucené petrželkou a smetanou přesně podle typického burgundského receptu. Na recepturu této lahůdky dohlížel samotný Georges Blanc, slavný francouzský šéfkuchař z Vonnas a držitel tří michelinských hvězd. Je vyrobena výhradně z burgundských šneků, kteří jsou ceněni jako obzvláště chutní. Tip šéfkuchaře: Podávejte s křupavým farmářským chlebem. Značka Jean D’AUDIGNAC patří mezi přední výrobce luxusních delikates oblíbených jak v domovské Francii, tak v mnoha dalších státech světa.

Momentálně nedostupné 
sneci kaviar 30g
299 Kč

Šnečí kaviár 30g na objednání - dodání do dvou pracovních dnů.

Na dotaz 
sněčí maso Bontout
348 Kč

Šnečí maso z Burgundska 225g - Escargots de Bourgogne 4/5 parts

Skladem 
Detail
Šnečí kaviár 50g
454 Kč

Šnečí kaviár 50g na objednání - dodání do dvou pracovních dnů.

Na dotaz 
4 položek celkem